W krajach w których uprawa konopi indyjskich na użytek własny jest dozwolona obecnie wiele osób tworzy specjalne namioty uprawowe w których można stworzyć idealne warunki do uprawy konopi.

Warto przy tym zwrócić uwagę iż często przystosowanie całego pomieszczenia, w pokoju nie jest zbyt opłacalne ze względu na wysokie koszty. Dlatego też umieszczenie roślin w przygotowanym specjalnie do tego celu namiocie jest najlepszym pomysłem. Dzięki mniejszej przestrzeni łatwiej będzie wykonać profesjonalne oświetlenie, zadbać o odpowiednią wilgotność, oraz wszystkie elementy które są niezbędne do prawidłowej uprawy.

Co składa się na kompletny system domowej uprawy konopi?

Jaką rolę odgrywają akcesoria do uprawy marihuany?

Dzięki posiadaniu namiotu będziemy mieli możliwość łatwego nadzoru, łatwo wówczas także zmienimy różnego rodzaju parametry. Oczywiście będziemy chcieli uzyskać jak najszybszy wzrost, dlatego też do namiotu warto wybrać odmiany które szybko kwitną, dodatkowo powinniśmy także zwrócić uwagę na ich wysokość. W zależności od odmiany będziemy zatem dobierali wysokość namiotu. Stelaż powinien być przygotowany w taki sposób aby wytrzymał ciężar wszystkich elementów, przykładowo oświetlenia które najczęściej będzie na samej górze, może być to system żarówek czy też cały panel oświetleniowy.

Nie możemy oczywiście zapominać o systemie wentylacyjnym, dlatego też powinniśmy przewidzieć miejsce na wentylatory, dodatkowo także umiejscowić rury które pozwolą na odpowiednią wymianę powietrza. Często wykorzystuje się także w środku folie aluminiowe które mają kilka zadań. Odbijają one światło, powodują iż możemy zwiększyć nieco temperaturę, dodatkowo są to na folię światło i wodoszczelne. Możemy także wykorzystać programatory czasowe jeżeli chodzi o załączanie i wyłączanie oświetlenia. Dodatkowo także mamy obecnie do wyboru wiele sterowników wilgotności które pozwalają na kontrolę osuszacza czy też nawilżacza umieszczonego w środku lub też poza namiotem.

W internecie znajdziemy wielu dostawców profesjonalnego sprzętu, będziemy mogli nabyć różnego rodzaju akcesoria do uprawy marihuany sklep dostarczy oświetlenie, donice, systemem sterowania wilgocią jak również gotowe namioty uprawowe.