Jeżeli chcemy odpowiednio zagospodarować szafki w kuchni, możemy wykorzystać kosze cargo, są to modele wysuwane, które możemy dopasować do półek o różnej szerokości.

Dzięki temu możemy lepiej wykorzystać przestrzeń, ułożyć na nich talerze, garnki czy też inne wyposażenie naszej kuchni. Mogą pasować do tradycyjnych szafek kuchennych dolnych oraz górnych, znajdziemy także modele dedykowane dla szafek narożnych.

 

Czym charakteryzują się kosze cargo?

Dzięki temu zyskujemy łatwy dostęp do naczyń, mogą być to szafki posiadające dwie lub trzy półki, z cichym domykiem. Często są to półki metalowe, które występują w różnych szerokościach. Doskonale sprawdzają się także w przypadku mebli biurowych, są bardzo praktyczne oraz uniwersalne. Do kosza możemy przymocować front pasujący do naszych mebli, możemy wykorzystać je do przechowywania przypraw, naczyń, ręczników, zastosowanie jest praktycznie nieograniczone. Mogą być wyposażone w kosze przystosowane do przechowywania talerzy, posiadają różne rodzaje półek, które dobrze sprawdzają się także w przypadku butelek. Są to produkty wykonane z metalu odpornego na rdzę, są także łatwe w czyszczeniu. Dzięki koszom nie musimy sięgać do końca półki, aby uzyskać dostęp do wszystkich przechowywanych przedmiotów. Ułatwia to z pewnością przygotowywanie posiłków, dzięki temu możemy także lepiej wykorzystać przestrzeń w naszej kuchni.

Kosze cargo nadają się do przechowywania artykułów spożywczych oraz naczyń, możemy zastosować wąskie modele, które sprawdza się w przypadku przechowywania butelek. Montaż odbywa się na zasadzie przykręcenia do boku mebli prowadnic, które będą posiadały także cichy domyk. Dużą zaletą jest możliwość dostępu z obu stron, dlatego sprawdzą się w kuchniach, gdzie brakuje nam miejsca, dostęp do szafek może być utrudniony. Często są to kosze druciane, które bardzo dobrze sprawdzają się w kuchni, możemy zastosować także dodatkowe półki czy tacki w zależności od potrzeb.

Najczęściej stosowane są dwa lub trzy poziomy, które dobieramy w zależności od przechowywanych naczyń, kosz cargo pozwala na uporządkowanie różnych przedmiotów w naszej kuchni, jest to także wygoda. Dużą zaletą koszy jest stosunkowo niska cena, duża uniwersalność, z pewnością jest to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych szuflad.