Systemy chłodzenia silników spalinowych posiadają specjalne pompy, które wymuszają cyrkulacje cieczy całym układzie.

Dzięki temu możliwe jest wydajne chłodzenie wszystkich elementów, są to najczęściej elementy napędzane za pomocą paska lub też łańcucha. Musi być to naturalnie konstrukcja wytrzymała, która może być narażona na działanie różnych czynników atmosferycznych, temperatury. Naturalnie systemy powinny być wydajne, w tym przypadku należy zwrócić uwagę na jakość czy łopaty, które obracając się napędzają ruch płynu chłodzącego.

Wydajny system chłodzenia silnika

Pompy wodne w samochodach ciężarowych

Często obudowy wykonane są z żeliwa lub też z aluminium, zapewniając odpowiednią wytrzymałość, naturalnie posiadają one ograniczoną żywotność. Często zalecana jest wymiana co 100000 km, warto zwrócić uwagę, iż stosowanie niskiej jakości płynów może doprowadzić do szybszej awarii. Oczywiście dodatkowo należy zadbać o odpowiedni filtr substancji chłodzącej, w przypadku nieprawidłowej filtracji może dojść do osadzania się osadu, różnego rodzaju zanieczyszczeń na różnych elementach. Dodatkowo opiłki mogą powodować uszkodzenia mechaniczne elementów pompy, może to doprowadzić do zużycia łożyska czy też zniszczenia wirnika.

W przypadku samochodów ciężarowych należy zapewnić prawidłową działalność wszystkich podzespołów, co będzie istotne zwłaszcza na długich trasach międzynarodowych. W przypadku awarii możemy liczyć się nie tylko z kosztami naprawy, ale także kosztami związanymi z niedostarczeniem towaru do klienta na czas. Dlatego też należy zadbać o to, aby cały system chłodzenia był wydajny, jeżeli zauważymy zwiększenie temperatury w systemie, wówczas należy sprawdzić czy pompa działa prawidłowo, sprawdzić filtr. W przypadku problemu winna może być także korozja metalowych elementów pompy, kiedy do płynu chłodzącego dostanie się woda. Innym problemem może być także utrata szczelności, wówczas cały system będzie działał nieprawidłowo.

Firmy oferujące części zamienne posiadają także elementy dla samochodów Man pompy wodne – DBK Parts, z pewnością charakteryzują się wysoką jakością, dzięki temu możemy eksploatować samochód przez długi okres czasu bezawaryjnie.

Zachowaj swoje ciężarówki w dobrym stanie na dłużej

Wygląd i niezawodność samochodów ciężarowych i dostawczych odzwierciedla twoją firmę i markę. Nie chcesz, aby klienci postrzegali twoją firmę jako nieprofesjonalną, ponieważ twoi kierowcy dostarczają towar w wyraźnie uszkodzonych ciężarówkach. Należy zatem regularnie sprawdzać kluczowe elementy swoich ciężarówek i dokonać niezbędnych napraw, wymiany wadliwych części na nowe.

Dbanie o samochody ciężarowe to również kwestia bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. Pojazd może ulec awarii w trasie, co narazi nas na dodatkowe koszty i nieprzyjemności, kiedy klient nie otrzyma zakupionego towaru na czas. Również naprawa popsutej ciężarówki nie będzie tania. Aby pojazd mógł szybko wrócić na drogę, warto posiadać części zamienne, które możemy wygodnie zakupić w hurtowni online. Znajdziemy w niej wiele części oryginalnych i zamiennych do pojazdów ciężarowych, dobierzemy je do marki i modelu posiadanego samochodu. Regularnie wymieniaj niektóre elementy, które narażone są na większe zużycie, takie jak filtry, klocki hamulcowe, akumulator, wały napędowe. Jeśli zauważysz nawet niewielkie oznaki zużycia, powinieneś zachować ostrożność i wymienić uszkodzone części wcześniej.