Jednym z miejsc, które warto odwiedzić nad morzem, jest Niechorze, jest to miejscowość wypoczynkowa, która co roku przyciąga wielu turystów.

Niewątpliwą zaletą są tutejsze plaże, znajdziemy tu także wiele atrakcji poza sezonem. Warto odwiedzić tutejsze oceanarium, możemy zobaczyć tu rekiny, drapieżne mureny, wiele gatunków ryb oraz żółwi. W oceanarium zobaczymy także piranie, płaszczki oraz skrzydlice. Jest to bardzo dobry pomysł, jeżeli wybieramy się nad morze całą rodziną, w ten sposób możemy obcować z dziką przyrodą.

Co warto zobaczyć w Niechorzu i okolicach?

W Niechorzu znajduje się także bardzo dobrze wyposażony kompleks sportowy, mogą z niego skorzystać osoby aktywne, jest to boisko piłkarskie, boisko do koszykówki oraz siatkówki, bieżnia lekkoatletyczna, kort tenisowy czy też siłownia. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszy się tutejszy skatepark, gdzie znajdziemy rampy, poręcze, osoby które lubią jeździć na rolkach lub deskorolce mogą spędzić tutaj czas. W Niechorzu można skorzystać także z kortu tenisowego, dostępne są atrakcyjne szlaki rowerowe, dlatego osoby, które lubią aktywny wypoczynek podczas urlopu, z pewnością znajdą tu coś dla siebie.

Niechorze znane jest z muzeum figur woskowych, które wzorowane jest sławnym Muzeum Madame Tussaud. Możemy tu zobaczyć w postaci historyczne Winstona Churchilla, możemy zobaczyć również postaci bajkowe Asteriksa, Obelix czy też Gandalfa. Ciekawą atrakcją są obrazy 3D, muzeum jest bardzo ciekawą atrakcją dla najmłodszych. Muzeum znajduje się niedaleko latarni morskiej, która również jest miejscem, które warto zobaczyć będąc w Niechorzu. Nieopodal Niechorza w Trzęsaczu znajduje się nowoczesna wysoka platforma widokowa, która znajduje się 20 metrów nad poziomem morza, możemy stąd podziwiać widok na morze Bałtyckie.

Możemy spróbować tu wyjątkowych dań regionalnych, będą to dania rybne, ryby grillowane, sosy, sałatki czy zupy. Spróbujemy to halibuta, mintaja, dorsza, solę, pangę czy też sandacza oraz pstrąga, są to ryby pochodzące z Bałtyku oraz okolicznych jezior. Warto sprawdzić co mogą zaoferować restauracje niechorze, będą to szaszłyki Bosmana, jest to szaszłyk z mintaja z pieczarkami i sałatką oraz ryżem. Bardzo smaczny jest także szaszłyk z łososia z pomidorami. Zjemy tu także tradycyjne potrawy, takie jak kotlet schabowy, pierś z kurczaka czy żeberka. Dostępne są również dania niskotłuszczowe oraz zestawy dla dzieci.