Jeśli jesteś jedną z milionów osób cierpiących na alergie, Twoje codzienne życie może być nieszczęśliwe.

Ciągle masz do czynienia z kaszlem, kichaniem i łzawiącymi oczami. To nie jest wygodne i nie jest zabawne. W tym artykule omówimy kilka świetnych metod, których możesz użyć, aby znaleźć ulgę w tych irytujących objawach.Ponieważ ćwiczenia zwiększają ilość powietrza wchłanianego przez płuca, jeśli masz nieznośne alergie, ćwicz w pomieszczeniu. Wszystkie pyłki i inne cząstki, które wywołują reakcje alergiczne, dostaną się do organizmu znacznie szybciej i w większej ilości podczas wykonywania jakiejkolwiek forsownej aktywności na świeżym powietrzu.Jeśli przepisano Ci leki przeciwalergiczne, zażywaj je regularnie. Leki na alergię na receptę często działają inaczej niż standardowe leki dostępne bez recepty. Podczas gdy leki przeciwalergiczne OTC są przyjmowane w razie potrzeby, wiele leków na alergię na receptę działa poprzez utrzymywanie stałego poziomu leku w twoim systemie. Oznacza to, że musisz przyjmować tabletkę codziennie, najlepiej o tej samej porze dnia.Jeśli cierpisz na jakąkolwiek alergię, pamiętaj o utrzymywaniu filtrów powietrza i kanałów powietrza w czystości przez cały rok. Będą zawierać cząsteczki wywołujące alergie, takie jak pyłki, i mogą je recyrkulować w powietrzu do oddychania. Kilka razy w roku wyjmij je i wyczyść zgodnie z zaleceniami producenta.Ogranicz ilość dywaników, które masz w domu. Mogą zbierać kurz, brud, pyłki, sierść zwierząt domowych i inne alergeny. Jeśli masz w domu dywaniki, upewnij się, że można je prać. Możesz to robić co tydzień, kiedy sprzątasz swój dom.Leczenie objawów alergii po raz pierwszy za pomocą recepty na leki przeciwhistaminowe lub bez recepty najlepiej jest podejść do tego ostrożnie. Wiele z tych produktów jest znanych z powodowania silnej senności; nie ma sposobu, aby określić, jak zareaguje twoje ciało. Mając to na uwadze, powinieneś przyjąć pierwszą dawkę w domu, aby uniknąć wpadek lub upośledzenia bezpieczeństwa.Wielu alergików nie jest w stanie samodzielnie skutecznie leczyć objawów. Wskazówki, jak przetrwać dzień z alergią

Kiedy skutki alergii sezonowych i innych stają się zbyt trudne do zniesienia, dobrze jest zwrócić się o pomoc do lekarza.

Konsultując się ze specjalistą, uzyskasz większy dostęp do przydatnych narzędzi diagnostycznych i leków na receptę, które w innym przypadku byłyby dla Ciebie niedostępne.Zamiast leczyć objawy alergii dziecka tylko w momencie ich wystąpienia, przedyskutuj z pediatrą środki zapobiegawcze. Badania wykazały, że leki przeciwalergiczne są najskuteczniejsze, gdy są przyjmowane rutynowo przez cały rok, a nie tylko w sezonie alergicznym. Lekarz może określić, czy takie podejście jest odpowiednie dla Twojego dziecka.Po wyczerpaniu wszystkich opcji dostępnych bez recepty może nadszedł czas, aby umówić się na wizytę u lekarza lub alergologa. Lekarz może przepisać silniejszy lek, aby złagodzić objawy. Poinformują Cię również, jak radzić sobie z alergiami na różne sposoby.Jeśli twoje alergie stale dają te same objawy, na ogół lepiej leczyć same objawy, niż próbować unikać reakcji alergicznej. Jeśli alergia powoduje wysuszenie oczu, zawsze miej pod ręką nawilżającą kroplę do oczu. Ktoś, kto ma drapanie w gardle, może chcieć mieć pod ręką pastylki do ssania.Alergicy, tacy jak Ty, zawsze szukają sposobów na znalezienie ulgi. Dostępnych jest wiele metod, ale trudno zdecydować, które z nich będą dla Ciebie skuteczne. W tym artykule omówiono kilka sprawdzonych metod i wyjaśniono, w jaki sposób mogą one pomóc w złagodzeniu objawów alergii. Skorzystaj z nich i zacznij czuć się lepiej już dziś!