Nie martw się już o ukrywanie uśmiechu! Jeśli wstydzisz się i cierpisz z żółtymi, poplamionymi zębami, nie bój się! Obecnie dostępnych jest wiele opcji wybielania zębów.

Od profesjonalnych zabiegów wybielania zębów po domowe zestawy do wybielania zębów, istnieje wiele rozwiązań, które pomogą Ci uzyskać jasny, biały uśmiech, z którego możesz być dumny.Wiele osób twierdzi, że używanie skórek pomarańczy i cytryny na zębach może pomóc przywrócić je do pierwotnego, perłowo białego stanu. Weź skórkę pomarańczy lub cytryny i wetrzyj tylną część w zęby. Dodanie odrobiny soli pomaga również podczas korzystania z tej techniki.Wypłucz usta 3% roztworem wody utlenionej każdego wieczoru po umyciu zębów. 3% roztwór nadtlenku wodoru jest łagodnym środkiem wybielającym, dzięki czemu może pomóc w utrzymaniu białych zębów, jest również bardzo tani; powinieneś być w stanie odebrać butelkę w lokalnej aptece za mniej niż 2 dolary.Utrzymuj regularne wizyty u dentysty w celu czyszczenia zębów. Są to niezbędne wizyty, dzięki którym Twój uśmiech stanie się jaśniejszy, co daje większą pewność siebie. Powinno się to robić od jednego do dwóch razy w roku, zwłaszcza jeśli jesteś palaczem.Jeśli używasz wybielacza lub alternatywy dla wybielacza w procesie wybielania, uważaj, aby nie przesadzić. Zbyt dużo wybielania może być szkodliwe dla zębów. Ważne jest również, aby wiedzieć, że jeśli użyjesz go zbyt często, możesz przejść przez etap wybielania i stworzyć „niebieski” kolor na swoim uśmiechu z nadmiernego wybielania. Zachowaj ostrożność podczas używania produktów wybielających.Unikaj wody i pasty do zębów z fluorem. Stwierdzono, że może powodować przebarwienia zębów. Jest kilka krajów, które zabroniły jej picia wody, ponieważ wiąże się to z chorobami i objawami. Możesz mieć bielszy uśmiech z łatwością

Jeśli potrzebujesz zażywać fluor, użyj kapsułek.Próbując wybielić zęby, używaj pasty przeznaczonej specjalnie do wybielania zębów.

Te pasty do zębów wykorzystują nadtlenki, które działają jako środek wybielający zęby. Pamiętaj, aby spojrzeć na ilość nadtlenku w paście do zębów, zwykle stężenie wynosi od dziesięciu do dwudziestu procent. Wybierz produkt pośrodku, a jeśli twoje zęby tolerują pastę do zębów (a chcesz bardziej efektywnego wybielania), wybierz pastę z 20% nadtlenkiem.Aby wykonać profesjonalne wybielanie zębów w przystępnej cenie, poszukaj szkoły dentystycznej lub programu szkoleniowego z zakresu higieny jamy ustnej w Twojej okolicy i pozwól, aby wykonał to student dentysta lub higienistka. Koszty w szkołach dentystycznych są znacznie, znacznie mniejsze niż w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym i chociaż pracę wykonuje student, zawsze pod ręką jest licencjonowany dentysta nadzorujący całą pracę wykonywaną przez studentów.Spożywaj tylko przejrzyste napoje przez kilka dni po zabiegu wybielania zębów. Dzieje się tak, ponieważ twoje zęby są w trybie „regeneracji”. Wszystko, co jesz, co jest zabarwione, może zostać wchłonięte przez zęby.Dobrą metodą wybielania zębów jest spożywanie pokarmów zawierających błonnik, takich jak warzywa i owoce, które naturalnie oczyszczą zęby. Warzywa, które dadzą Ci dobre rezultaty to marchew, ogórki i brokuły. Powinieneś jeść je na surowo, a następnie dobrze je przeżuwać, aby mieć czas na pracę nad zębami. Żuć jedzenie w ustach i zakryj dużą powierzchnię.Obecnie dostępnych jest tak wiele metod wybielania, że ​​nikt nie powinien mieć przebarwionych zębów. Istnieje wiele wybielających past do zębów, domowych zestawów i profesjonalnych zabiegów do wyboru. Większość z nich jest niedroga, a ich użycie zajmuje tylko kilka minut.