E-mail może być bardzo skutecznym sposobem promowania Twojej firmy, ale musisz wiedzieć, jak wyróżnić swoje wiadomości spośród milionów innych wysyłanych każdego dnia.

W poniższym artykule dowiesz się, jak przebić się przez ten zalew spamu i przyciągnąć uwagę ludzi.Poproś klientów o opinie na temat swoich e-maili. Ponieważ Twoi klienci są najważniejszą częścią Twojej kampanii, ważne jest, aby wiedzieć, czy są zadowoleni z otrzymywanych od Ciebie e-maili. Możesz poprosić ich o wypełnienie krótkiej ankiety z kilkoma pytaniami na temat tego, co im się podoba, a czego nie.Każdy e-mail powinien zawierać tylko jeden temat. Nie chcesz, aby klienci byli znudzeni lub przytłoczeni zbyt dużą ilością treści z Twojego biuletynu. Określ jedną wiadomość, którą musisz przekazać w wiadomości e-mail i skup się na tym pomyśle. Odbiorcy z pewnością docenią Twoją chęć ograniczenia przekazu tylko do najbardziej odpowiedniego materiału.Chociaż powinno to być oczywiste, wystarczająco ważne jest, aby powtarzać w kółko: Nigdy nie wysyłaj niechcianych wiadomości e-mail. Powinieneś mieć wyraźne pozwolenie od wszystkich, do których wysyłasz e-maile marketingowe. Chodzi o coś więcej niż tylko o to, by ich nie denerwować; odbiorca, który uważa, że ​​Twój e-mail jest spamem, może sprawić Ci kłopoty z usługodawcą.Zmaksymalizuj wyniki swojego e-mail marketingu, zachęcając czytelników do odpowiadania na każdy e-mail. Zawsze czytaj i odpowiadaj na te e-maile natychmiast. Budowanie osobistej relacji z każdym z czytelników to najlepszy sposób na przekształcenie ich w lojalnych klientów. Solidne porady marketingowe w kontaktach z pocztą e-mail

Jest to również dobry sposób na uzyskanie bardziej szczegółowych informacji zwrotnych na temat sukcesu Twoich wysiłków.Jeśli masz obrazy lub grafikę, umieść je po lewej stronie wiadomości e-mail.

Upewnij się, że element wezwania do działania jest zawsze po tej stronie. Badania wykazały, że ta lokalizacja generuje prawie dwa razy więcej kliknięć prowadzących do Twojego produktu, usługi lub witryny niż umieszczenie tych elementów gdziekolwiek indziej.Opublikuj wersję swojego newslettera z grafiką i animacją na swojej stronie internetowej. Następnie wyślij swojej liście e-mailowej wersję biuletynu w postaci zwykłego tekstu z łączem do wersji internetowej. Dzięki temu Twoje e-maile będą na tyle proste, że nie zostaną przekierowane do folderu ze spamem, a także zachęcą klientów do odwiedzenia Twojej witryny.Nawet jeśli możesz mieć pokusę, nie naprawiaj adresów e-mail, które wyglądają na błędnie napisane lub błędnie wpisane. Biorąc pod uwagę poufny charakter wiadomości e-mail, ważne jest, abyś nie majstrował przy tym, co wpisała osoba podczas wyrażania zgody. Jeśli twoje próby dotarcia do konkretnego adresu ciągle się odbijają, usuń go z bazy danych i przejdź dalej.Twoja kolorystyka powinna być spójna i odzwierciedlać Twoją markę. Jeśli twoje kolory są na całej planszy, będziesz wyglądać na amatora, a twoje wysiłki mogą nie przynieść pożądanych rezultatów. Możesz zajrzeć na strony takie jak COLOURlovers, jeśli potrzebujesz dobrych pomysłów, które pomogą Ci zacząć.Zastanów się, gdzie umieszczasz linki w swoich biuletynach marketingowych. Na przykład nie chcesz odciągać czytelników od swojego e-maila przed wysłaniem im wezwania do działania. Nie chcesz również umieszczać linków priorytetowych na końcu wiadomości e-mail, gdzie mogą zostać przeoczone.Efektywne wykorzystanie poczty e-mail do promowania firmy może być trudne, ale łatwiej jest, gdy wiesz, co robisz. E-mail marketing, prowadzony prawidłowo, może znacznie zwiększyć Twoją widoczność. Wykorzystaj wskazówki i techniki, których nauczyłeś się z tego artykułu, aby przyciągnąć więcej klientów do swojej firmy.