Wiele osób uwielbia projektować strony internetowe, ale nie są do końca pewni, jak organizować swoje strony.

Jak wszystko w życiu, organizacja jest kluczowa i to samo dotyczy Twojej witryny. Jeśli strona nie jest zorganizowana, będziesz mieć sfrustrowanych odwiedzających, którzy nie mogą niczego znaleźć. Przejdź do poniższego artykułu, aby uzyskać kilka świetnych wskazówek, jak najlepiej zaprojektować zorganizowaną witrynę internetową.Powstrzymaj się od nadużywania Javascript. JavaScript otwiera wiele drzwi, jeśli chodzi o projektowanie stron internetowych, ale może również zamknąć drzwi do Twojej witryny dla niektórych odwiedzających. Każda przeglądarka internetowa jest inna i każda regularnie ma nową wersję. Każdy odwiedzający nie będzie używał nowszej wersji swojej przeglądarki. Wiele osób wyłącza JavaScript lub nie zezwala na to w witrynie, której nie odwiedzają regularnie. Oba mogą uniemożliwić użytkownikom dostęp do Twojej witryny.Jeśli chcesz, aby odwiedzający Twoją witrynę spędzali w niej jak najwięcej czasu, postaraj się, aby tekst był łatwy do odczytania. Jednym z najczęstszych błędów projektowych jest używanie tła graficznego z wzorami lub ciemnymi kolorami; połącz to z równie mrocznym tekstem i masz przepis na katastrofę. Jeśli tekst nie jest jasny i łatwy do odczytania, Twoja witryna nie odniesie sukcesu.Zapewnij menu nawigacyjne na każdej stronie swojej witryny. Chociaż to menu nie musi zawierać linków do każdej strony Twojej witryny, ponieważ może to być wyczerpująca lista, jeśli masz bardzo dużą witrynę, powinno zawierać linki do stron głównych. Użyj tych informacji, aby pomóc Ci w projektowaniu stron internetowych

Gwarantuje to, że odwiedzający nie muszą wracać do strony głównej i zaczynać całkowicie od nowa, gdy nie jest to konieczne.Użyj niestandardowych stron błędów, aby Twoja witryna była bardziej informacyjna.

Na przykład, jeśli chcesz, aby ludzie zgłaszali martwe linki w Twojej witrynie, umieść skrypt po stronie serwera na swojej stronie 404 lub miej formularz lub adres e-mail, za pomocą którego odwiedzający mogą zgłosić błąd. Powinieneś mieć niestandardowe strony przynajmniej dla błędów 403, 404 i 500.Zoptymalizuj swoją witrynę pod kątem starszych wersji IE. Ludzie mogą powiedzieć, że nie lubią Internet Explorera, ale większość z nich nadal go używa. Stwarza to problemy dla projektantów stron internetowych, ale są rzeczy, które można zrobić. Przeczytaj o tak zwanym „bugu modelu pudełkowego”, który od dawna niepokoi użytkowników IE.Zawsze upewnij się, że projekt Twojej witryny działa dobrze w każdej przeglądarce. Twój kod może wyglądać świetnie w Firefoksie, ale może być krzywy w Internet Explorerze. Musisz dokładnie dowiedzieć się, jak wszystko wygląda we wszystkich przeglądarkach, a następnie kodować w taki sposób, aby Twoja witryna wyglądała tak samo we wszystkich popularnych przeglądarkach.Fora będą twoim najlepszym przyjacielem w ciągu najbliższych kilku tygodni, ponieważ jest wiele informacji do zdobycia z różnych forów, na których masz możliwość zdobycia nieskończonej ilości wiedzy od ludzi z całego świata. Sprawdź więc, jakie strony internetowe i fora mogą Ci pomóc w projektowaniu stron internetowych.Wybierając nazwę domeny, ważna jest kreatywność. Dużą częścią projektowania stron internetowych jest posiadanie witryny z dobrą, tematyczną nazwą. Posiadanie chwytliwej, trafnej nazwy sprawi, że ludzie zapamiętają Twoją witrynę tak samo, jak inne funkcje projektowe. Nie myśl, że nazwa nie jest ważną cechą.Jak wspomniano w powyższym artykule, bardzo ważne jest, aby projektować swoją stronę internetową, aby była odpowiednio zorganizowana. Jeśli Twoja witryna jest zdezorganizowana, nikt niczego nie znajdzie, a publiczność będzie zirytowana. Skorzystaj z porad zawartych w tym artykule, aby zaprojektować witrynę, która nie sprawi, że odwiedzający ją zrezygnują z frustracji.