Co wiesz o fotografii? Masz temat, który lubisz fotografować? Jeśli tak, czy chcesz to ulepszyć? Jaki jest twój zestaw umiejętności? Czy to, czego używasz, pracuje ze swoimi umiejętnościami, czy przeciwko nim? Jeśli nie możesz pewnie odpowiedzieć na te pytania, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami.Baw się ustawieniem szybkości migawki, aby robić zdjęcia zarówno wolno, jak i szybko poruszających się obiektów.

Długie czasy otwarcia migawki doskonale sprawdzają się w przypadku obiektów, które poruszają się bardzo wolno, takich jak strumienie. Z drugiej strony, krótkie czasy otwarcia migawki pozwalają uzyskać wyraźne ujęcie obiektu, który porusza się bardzo szybko, na przykład samochodu wyścigowego.Starannie skomponuj swoje zdjęcie. Czasami może być konieczne przesunięcie przedmiotów, aby uzyskać odpowiedni kontrast lub światło, które chcesz. Jeśli robisz zdjęcia obiektów, obróć je pod odpowiednim kątem. W miarę postępów nauczysz się, jak sprawić, by scena wyglądała naturalnie podczas jej komponowania.Rozpoczynając fotografię, powinieneś zachować prostotę dzięki ustawieniom aparatu. Zapoznaj się z jednym z ustawień, takim jak czas otwarcia migawki lub przysłona, zanim zajmiesz się pozostałymi. Jeśli zbytnio skupisz się na funkcjach, przegapisz wspaniałe, naturalne obrazy. Czasami najlepszą decyzją jest zrobienie zdjęcia od razu.Użyj dyfuzora, aby zminimalizować negatywne skutki fotografowania z lampą błyskową. Wbudowana lampa błyskowa w większości aparatów umożliwia wykonywanie zdjęć o wysokim kontraście światło-ciemność, co sprawia, że ​​wyglądają ostro i nierealistycznie. Dyfuzor rozprasza światło z lampy błyskowej, rozprowadzając je bardziej równomiernie i sprawiając, że zdjęcia z lampą błyskową wyglądają bardziej naturalnie.Zastanów się, jak oko widza będzie podążać za ujęciem. Dobre ujęcia mają przynajmniej jeden punkt, na którym skupi się początkowa uwaga widza. Wskazówki i porady dotyczące robienia najlepszych zdjęć

Lepsze ujęcia mają wiele interesujących miejsc, które działają jak wirtualna wycieczka po zdjęciu.

Przykład obejmuje zdefiniowaną panoramę, linie na drodze lub elementy na pierwszym planie, które rozciągają się na tło.Dobrą wskazówką fotograficzną jest, aby nie dać się ponieść emocjom z najlepszym i najnowszym sprzętem. Technologia zawsze będzie się poprawiać i jeśli nie jesteś milionerem, po prostu nie jest realistyczne martwienie się o najlepszy aparat. Staraj się dobrze wykorzystać to, co masz.Dobra wskazówka fotograficzna: nie daj się ponieść emocjom z najnowszym i najlepszym sprzętem. Technologia ciągle się rozwija i jeśli nie jesteś milionerem, po prostu nierealne jest martwienie się o najnowszy sprzęt. Dobrze wykorzystaj to, co masz.Poznaj swój aparat. Jeśli niedawno kupiłeś nowy sprzęt lub miałeś swój przez jakiś czas, ale nigdy nie poświęciłeś czasu na poznanie jego tajników, zrób to. Przeczytaj instrukcję lub baw się obszernie funkcjami, dopóki jej nie zrozumiesz. Wiedza o tym, co potrafi Twój aparat, zapewni Ci lepsze zdjęcia, ponieważ możesz dostosować się do zmieniającego się światła i warunków.Ucząc się fotografii, w pewnym momencie będziesz potrzebować profesjonalnego instruktażu. Samokształcenie może zajść tylko tak daleko. Jeśli nie bierzesz udziału w zajęciach z fotografii, spróbuj zaangażować się w społeczność fotograficzną. Porozmawiaj z profesjonalistami i poproś o radę; w końcu nie ma lepszych nauczycieli w tej dziedzinie niż prawdziwi fotografowie.Czy jesteś lepiej poinformowany, jeśli chodzi o fotografię? Masz pomysł, czy masz teraz lepszy pomysł? Czy Twoje umiejętności się poprawiły? Czy możesz teraz używać rzeczy, które z tobą współpracują? Przy odrobinie szczęścia powyższe wskazówki powinny stworzyć lepsze odpowiedzi i pomóc w podniesieniu umiejętności fotograficznych.