Kiedy myślisz o zakupie pakietu ubezpieczeniowego do domu, ważne jest, abyś otrzymał każdy rodzaj ubezpieczenia, którego potrzebujesz.

W zależności od tego, gdzie mieszkasz i wielu innych czynników, będziesz musiał dostosować swój zasięg. Zwróć uwagę na te wskazówki i dowiedz się, jak uzyskać najlepszy możliwy zasięg.Sprawdzaj stan składek ubezpieczeniowych właściciela domu co najmniej raz w roku, aby sprawdzić, czy możesz kwalifikować się do niższej stawki. Twoja aktualna stawka może opierać się na przykład na starych statystykach przestępczości lub zainstalowałeś system bezpieczeństwa, który może obniżyć twoje stawki. Omów te zmiany ze swoim agentem ubezpieczeniowym.Rozważając ubezpieczenie domu, pamiętaj, że spłata kredytu hipotecznego może w rzeczywistości wpłynąć na wysokość składki. Firmy ubezpieczeniowe zazwyczaj nagradzają Cię niższą składką, jeśli Twój kredyt hipoteczny jest spłacany, ponieważ ogólnie uważa się, że dom będzie lepiej zadbany, jeśli będzie w pełni własnością.Dowiedz się, czy ubezpieczenie właściciela domu zapewnia ubezpieczenie na życie poza siedzibą. Niektóre polisy ubezpieczeniowe pokryją wydatki poniesione, jeśli będziesz zmuszony mieszkać gdzie indziej z powodu uszkodzenia domu. Na pewno będziesz potrzebować paragonów, aby pokazać je jako dowód.Aby zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu domu, porozmawiaj ze swoim agentem i sprawdź, czy firma oferuje zniżki na instalację dodatkowych czujek dymu. W wielu starszych domach brakuje ich w obszarach, które są obecnie uważane za standardowe miejsca do zainstalowania, a wiele firm ubezpieczeniowych zapewni zniżkę jako zachętę do dodania kolejnych.Nigdy nie zapominaj o znaczeniu ubezpieczenia od powodzi przy zakupie domu. Większość podstawowych polis nie obejmuje zalania, chyba że wyraźnie o to poprosisz. Najlepsze wskazówki, których należy przestrzegać przy wyborze ubezpieczenia właściciela domu

Weźmy pod uwagę właścicieli domów dotkniętych huraganami Katrina i Sandy – wielu mieszkało na obszarach, gdzie powodzie nigdy nie są uważane za zagrożenie.

Uszkodzenie domu i mienia przez powódź może być katastrofalne, dlatego kluczowa jest kompleksowa ochrona ubezpieczeniowa.Dodanie dodatku do domu zwiększy stawki ubezpieczenia właściciela domu, ponieważ jest teraz więcej domów do ubezpieczenia. Zminimalizuj wzrost, inteligentnie podejmując decyzje dotyczące budynków. Jeśli możesz zorganizować konstrukcję z ramą stalową, być może będziesz w stanie zapłacić mniej, wybierając ten mniej łatwopalny materiał. Weź również pod uwagę odporność ogniową nowego dachu.Jeśli Twój dom zostanie uszkodzony w wyniku pożaru lub innej katastrofy, będziesz potrzebować miejsca, w którym możesz się zatrzymać, dopóki nie zostanie naprawiony. Dowiedz się, czy ubezpieczenie właściciela domu obejmuje pobyt w hotelu lub inne zakwaterowanie. Przeczytaj uważnie swoją polisę, aby ustalić, czy jesteś objęty ubezpieczeniem, i sprawdź, ile musisz wydać, aby uzyskać tę ochronę, jeśli nie jesteś objęty ubezpieczeniem.Nie zakładaj automatycznie, że polityka właścicieli domów zwróci pełny koszt wymiany lub sprzedaży kosztowności, jeśli zostaną zniszczone lub skradzione. Aby były objęte ubezpieczeniem, muszą być uwzględnione w polisie w formie potwierdzenia. Aby zapewnić pełną ochronę, należy uzyskać wykwalifikowaną ocenę i dodać poprawkę do polisy.Taniej jest uzyskać i zachować ubezpieczenie właściciela domu, jeśli nie masz urządzeń podatnych na obrażenia. Firmy ubezpieczeniowe uważają, że baseny, trampoliny i inne podobne przedmioty stanowią większe ryzyko obrażeń i dlatego podniosą wysokość Twojej składki. Chociaż posiadanie basenu może być zabawne, usunięcie go pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze!Szukając ubezpieczenia dla właścicieli domów, opłaca się uzyskać ubezpieczenie Gwarantowanej Wartości Odstąpienia. Oznacza to, że w przypadku, gdy Twój dom będzie musiał zostać odbudowany z powodu katastrofy, firma ubezpieczeniowa zapłaci za naprawy bez względu na koszty. Na dłuższą metę może to zaoszczędzić sporo pieniędzy.Ubezpieczenie domu nie jest pakietem uniwersalnym. Rodzaj ubezpieczenia, które otrzymasz, będzie zależał od wielu czynników. Upewnij się, że zawsze uczysz się o ubezpieczeniu i nie zapomnij skorzystać ze wskazówek, które właśnie przeczytałeś tutaj, aby zaoszczędzić pieniądze na składkach bez konieczności rezygnacji z jakiegokolwiek ubezpieczenia.