W budownictwie często wykorzystuje się różne systemy deskowań, dzięki nim można podeprzeć wiele konstrukcji takich jak przykładowo belki, podciągi.

Z pewnością warto zwrócić uwagę iż, kiedy chcemy wykonać strop, czy też belkę nad wejściem do domu powinniśmy wykorzystać odpowiednie systemy deskowania, wsparcia, które pozwolą utrzymać ciężar betonu oraz zbrojenia.

Nowoczesne konstrukcje deskowań

Systemy wsparcia stropów Titan Polska

W tym przypadku korzysta się obecnie z bardzo nowoczesnych konstrukcji które pozwalają na płynną regulacją wysokości oraz szerokości. Zatem są te rozwiązania bardzo uniwersalne, które możemy zastosować w bardzo wielu miejscach. Oczywiście są to systemy wielokrotnego użytku, które możemy wykorzystywać na różnych placach budów. Dodatkowo w tym przypadku wykorzystane materiały to aluminium oraz stal ocynkowana, dzięki czemu są to systemy wytrzymałe, odporne na korozję. Jak wiadomo w przypadku deskowania, gdzie wlewany jest beton często będzie panowała wilgoć, po systemach metalowych wsporników będzie spływała woda, zatem powinny być one odpowiednio zabezpieczone.

Oczywiście w tym przypadku mogą być to różne systemy niezależne także wieże wspierające, konstrukcje dostosowane do potrzeb. W tym przypadku można zastosować wsporniki o regulowanej wysokości, dodatkowo są one łączone, dzięki czemu można otrzymać bardzo solidną oraz stabilną konstrukcję. Pozwalają one na szybki montaż, łatwe dopasowanie, są to systemy modularne wykonane z wysokiej klasy aluminium. Dodatkowo mogą być to także dźwigary aluminiowe do deskowań, które mogą zapewnić podparcie dla stropów żelbetonowych. Łatwość montażu sprawia, iż mogą być wykorzystywane na dużych powierzchniach, dzięki temu skrócimy czas wykonania prac związanych z wylaniem stropów przykładowo hal, oraz innych budynków o dużej powierzchni.

Dlatego coraz więcej firm korzysta z nowoczesnych podpór aluminiowych, które posiadają szereg zalet. Tego typu rozwiązania dostarcza firma Titan Polska (zobacz).