Istnieje wiele rodzajów blizn, tak jak istnieje wiele różnych powodów, dla których ludzie mają blizny.

Oparzenia, rany, trądzik, choroby, skaleczenia lub otarcia mogą spowodować uszkodzenie skóry. Pozostała blizna jest dowodem na to, że w skórze nastąpił proces gojenia. Blizny to gruba, włóknista tkanka, która tworzy się, gdy powierzchnia skóry sama się naprawia. Istnieją skuteczne metody leczenia i korekcji blizn, ale przy wyborze odpowiedniego zabiegu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Lokalizacja, głębokość i rozmiar blizny, wiek osoby to tylko niektóre czynniki.

Obecnie istnieje wiele metod redukcji blizn

Laseroterapia może być skuteczna w usuwaniu blizn

Blizny nie zawsze są zmianami powierzchniowymi. Blizna przykurczowa jest wynikiem oparzenia, powoduje, że skóra napina się i pozostaje nierówna. Te blizny nie zawsze są powierzchowne i mogą wnikać głęboko w leżące poniżej tkanki, wpływając na zakończenia nerwowe i mięśnie. Blizny przykurczowe mogą utrudniać ruch i wymagać operacji, na przykład, jeśli dana osoba doświadczyła oparzeń dłoni, blizna przykurczowa mogła spowodować tak duże napięcie skóry, że nie jest ona w stanie prawidłowo poruszać palcami bez operacji.

Blizny potrądzikowe są spowodowane nie tylko niedoskonałościami skóry wieku młodzieńczego, ale mogą być spowodowane stresem, zaburzeniami równowagi hormonalnej lub innymi nieprawidłowościami. Blizny potrądzikowe można leczyć kremami na receptę, usuwać chirurgicznie lub za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Wypełniacze do wstrzykiwania, jak kwas hialuronowy, są skuteczne, podnosząc powierzchnię blizny, pozwalając na wygładzenie cery. Minusem wypełniaczy jest to, że nie są rozwiązaniem długotrwałym. Z drugiej strony laserowe leczenie blizn potrądzikowych może być długotrwałym rozwiązaniem.

Blizny na twarzy są najbardziej niepokojące zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Dzieje się tak oczywiście dlatego, że nasze twarze są odsłonięte i widziane przez innych, możesz zatem zdecydować się na usuwanie blizn łódź. Jeśli jesteś skrępowana z powodu blizn na twarzy, masz do wyboru wiele rozwiązań w gabinetach dermatologicznych i kosmetologicznych. Obecnie blizny można znacznie zmniejszyć, a nawet całkowicie usunąć.