Śmiech to zdrowie, ale jak tu się szczerze uśmiechać, kiedy widoczne na zębach przebarwienia skutecznie psują humor.

Na szczęście są sposoby, dzięki którym można nie tylko skutecznie, ale również szybko uzyskać efekt atrakcyjnych, śnieżnobiałych zębów. Chodzi tu o korony lava.

Korony lava dla atrakcyjnego, śnieżnobiałego uśmiechu

Skuteczny sposób na piękny uśmiech

Kolor i wygląd zębów można poprawić bardzo łatwo podczas jednej wizyty u stomatologa. Metod jest wiele, choć jedną z najpopularniejszych są tak zwane korony lava. Są wykonywane cyfrowo przy użyciu nowoczesnej technologii.
Korony lava to mnóstwo korzyści. są biozgodne, niedrażniące i niealergiczne. Bardzo ładnie wyglądają, są naturalnie transparentne i w dodatku idealnie dopasowane. Wyróżnia je wysoka szczelność brzeża i niska przepuszczalność termiczna. Korony te są mocne, trwałe i wytrzymałe. Nic więc dziwnego w tym, że cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród osób, które zdecydowały się na odnowienie swoich zębów poprzez zastosowanie koron.
Przed wykonaniem zabiegu, stomatolog ocenia stan zębów i informuje pacjenta o możliwości przeprowadzenia go. Podczas tej wizyty pacjent dowiaduje się również, jaki efekt może uzyskać. Nigdy nie jest przeprowadzany tego samego dnia. Pierwsze prace nad koronami mogą zostać wykonane już kilka dni po pierwszej wizycie konsultacyjnej.
Korony lava może mieć praktycznie każdy. Nie zaleca się tego rozwiązania tylko osobom, które mają ciężki stan uzębienia albo borykają się z przewlekłymi chorobami. To nie jest zabieg dla osób z wrodzonymi wadami genetycznymi. Korony mogą być wykonane w dowolnym kolorze.
Za korony lava trzeba zapłacić blisko 2000 zł. Tyle kosztuje dokładnie jedna korona. By uzyskać satysfakcjonujący efekt, należy nałożyć korony na wszystkie zęby. Najlepiej porozmawiać na ten temat ze stomatologiem, który doradzi i wyjaśni, na ilu zębach trzeba zastosować korony, aby uzyskać oczekiwany rezultat. Jeśli korony będą znajdowały się na wszystkich zębach, ich odcień może być bardzo jasny. Stosując tę metodę tylko na kilku zębach, kolor koron trzeba dopasować do koloru pozostałych zębów.