Owoc acai pochodzi z puszczy Amazonii.

Znana i stosowana przez lokalnych mieszkańców od więcej niż stulecia, dzisiaj odkrywana przez naukowców z dziesiątek krajów. Dlatego popyt na jagody acai wraz z odkrywaniem kolejnych ich właściwości bez przerwy wzrasta. Badania dowodzą, że ta skromnych rozmiarów jagoda, z wyglądu przypominającą borówkę o przyjemnym, jagodowo-czekoladowym smaku, z dużą pestką dysponuje właściwości, które zdecydowanie chętnie wykorzystujemy. Głównie dzięki bogactwu witamin B, E, C, składników mineralnych (wapń, żelazo, fosfor, potas) i łączeń fenolowych. Owoce acai posiadają więcej, niż zielona herbata albo czerwone winogrona przeciwutleniaczy. Owoce acai na chudnięciechoći nie tylko

Wszystkie czynne składniki acai pozwalają oddziaływać na wygląd, urodę i rewelacyjną figurę, oddziaływają na naczynia krwionośne i pracę serca, wspomagają ochronę komórek, biorą udział w neutralizowaniu wolnych rodników, pozwalają utrzymywać metabolizm energetyczny, poprawiają widzenie, odporność, układ nerwowy i pracę mózgu, regulują procesy trawienia.

Dzięki posiadania antyoksydantów stosuje się je w profilaktyce znacznej liczby chorób, nawet nowotworowych. Wartości odżywcze jagód pozwalają trzymać w normie poziom cukru we krwi, cholesterolu, wpływają na jakość kości i mięśni, wzmacniają układ immunologiczny. Dlatego także półrocznym dzieciom trzeba podawać ten cud natury w celach ochrony przed zachorowaniami wirusowymi albo bakteryjnymi. Warto szukać takich środków, czy soku, które zawierają jedynie owoce acai, choć na rynku występują też suplementy zawierające kilka substancji, np. przyspieszających odchudzanie.