W dzisiejszych czasach możliwe jest odnotowanie sporego wzrostu popularności firmowych wizytówek, które znajdują się w aplikacji Google Maps dostępnej na komputery i urządzenia mobilne.

Tego typu materiały umożliwiają dotarcie do rozległego grona klientów oraz pozwalają na skuteczne promowanie swojej działalności, lokalizacji własnej firmy oraz innych ważnych informacji powiązanych z konkretną działalnością. To właśnie dlatego duże grono właścicieli firm oraz stron firmowych podejmuje decyzję o tworzeniu wizytówek i ich pozycjonowaniu po to, aby ich pozycja w rankingu wyszukiwania była wysoka.

Pozycjonowanie w Mapach Google – istotne czynniki wpływające na końcowy rezultat

Oczywiście mamy do czynienia z wieloma czynnikami rankingowymi mającymi wpływ na pozycję wizytówki lub strony w rezultatach wyszukiwania po wpisaniu określonych słów kluczowych w wyszukiwarce. Bardzo ważna jest trafność frazy kluczowej, rozpoznawalność, a także odległość od lokalizacji użytkownika dokonującego wyszukiwania. W przypadku odległości, nie zawsze najbliższa firma jest najlepsza. Czasem algorytm może uznać, że firma znajdująca się dalej od klienta jest lepiej dopasowana do jego potrzeb. Istotna pod tym względem jest trafność słowa kluczowego.

Wspomniana wyżej trafność obejmuje dopasowanie określonej wizytówki do fraz kluczowych, które zostały wpisane w wyszukiwarce internetowej. Aby zapewnić wysoką trafność, konieczne jest zadbanie o właściwy tytuł wizytówki, jej opis oraz dodanie konkretnych produktów, usług, itp. Tak przygotowana treść powinna być wartościowa dla użytkownika oraz powinna posiadać odpowiednie słowa kluczowe. Dodatkowo warto promować swoją wizytówkę w różnych miejscach, aby jej skuteczność i oglądalność wzrosła.

Podejmując decyzję o działaniu, jakim jest pozycjonowanie w mapach google, warto pamiętać, że niektóre czynności można wykonać samemu. Jest to jednak złożony, wymagający i czasochłonny proces, dlatego o wiele lepszym wyjściem jest skorzystanie z usług specjalistycznych agencji trudniących się pozycjonowaniem stron www i wizytówek w Mapach Google. Wiele takich firm działa w Polsce i można łatwo znaleźć ich strony internetowe, więc nikt nie powinien mieć problemów z dostępem do takich fachowych usług.