Farmy przemysłowe używają niebezpiecznych, żrących chemikaliów, które mogą wsiąkać w lustro wody i przedostawać się do strumieni i studni, powodując szkody w środowisku i choroby u ludzi.

Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak uprawiać własny ogród organiczny.Upewnij się, że prawidłowo ułożyłeś darń. Chcesz przygotować glebę przed położeniem darni. Pozbądź się chwastów i drobno rozrzuć glebę. Następnie chcesz zagęścić glebę, stosując lekki, ale mocny nacisk. Upewnij się, że gleba tworzy płaską powierzchnię. Upewnij się, że gleba jest bardzo wilgotna. Darń należy układać w rzędach przesuniętych naprzemiennie, w których połączenia łączą się, aby się wzajemnie przesunąć. Darń powinna być jędrna i mieć równą, płaską powierzchnię bez szczelin. Twoja darń powinna być podlewana codziennie przez co najmniej dwa tygodnie, potem sama się ukorzeni i będzie po niej chodzić.Sztuczka, która pomaga zmierzyć w ogrodzie, polega na wzięciu jednego z narzędzi ogrodniczych z długimi uchwytami, takich jak łopata, i zaznaczenie na jego uchwycie za pomocą taśmy mierniczej. Używając markera permanentnego, zaznacz stopy i cale na jego uchwycie, a gdy wymagana jest określona odległość podczas strugania, miej pod ręką poręczne urządzenie pomiarowe.Użyj roztworu składającego się z połączenia alkoholu, wody i octu, aby usunąć osady soli, które mogą gromadzić się w glinianych naczyniach. Spryskaj doniczki i zetrzyj szczoteczką, najlepiej plastikową. Pozwala to na ponowne wykorzystanie tych glinianych garnków! Upewnij się jednak, że garnki są suche przed ich użyciem.Dobrym pomysłem w ogrodnictwie jest rejestrowanie postępów. Jeśli jest to forma dziennika, czy też fotograficzna forma utrwalania postępów ogrodu jest pomocna na kolejne lata. Rejestrowanie, które rodzaje roślin działają dobrze, które nie działały lub jakie rodzaje gleby mogą pomóc w tworzeniu przyszłych ogrodów bez żadnych prób i błędów z poprzednich lat.Rozważ użycie nawozów organicznych w swoim ogrodzie. Rzuć okiem na te wskazówki dotyczące ekologicznego ogrodnictwa!

Są bezpieczniejsze niż nawozy chemiczne, które z czasem mogą gromadzić w ziemi sole.

Sole ograniczają zdolność roślin do pobierania wody i składników odżywczych z gleby. Mogą również zabijać pomocne dżdżownice i mikroorganizmy jedzące strzechę.Dowiedz się, czy rośliny, które masz w swoim ogrodzie, mają specjalne potrzeby nawozowe. Niektóre rośliny lubią nawozy o powolnym uwalnianiu, podczas gdy inne preferują pokarmy bogate w azot. Większość z nich lubi być nawożona w szczycie sezonu wegetacyjnego. Odrobina edukacji znacznie poprawi Twój ogród.Osady soli mogą tworzyć nieestetyczne ślady na glinianych doniczkach. Aby łatwo usunąć osady, wymieszaj wodę, wcierając alkohol i ocet w równych częściach i spryskaj garnki. Szoruj plastikową podkładką lub szczotką i pozostaw garnek do całkowitego wyschnięcia. Gdy doniczka wyschnie, możesz przystąpić do sadzenia.Czasami będziesz musiał przesadzić swoje rośliny. Dobrym sposobem sprawdzenia, czy twoje rośliny wymagają ponownego przesadzenia, jest odwrócenie ich i spojrzenie na dno. Jeśli widzisz wiele korzeni, czas umieścić je w nowej doniczce. Jeśli widzisz kilka korzeni, możesz nie musieć przeszkadzać roślinie.Poznaj swoją strefę klimatyczną. To może być różnica między kwitnącym ogrodem a takim, który nigdy nie rośnie. Znajomość strefy klimatycznej pomoże Ci wybrać kwiaty, owoce, warzywa i drzewa, które będą idealne do miejsca, w którym się znajdujesz. W ten sposób masz trochę przewagi podczas projektowania ogrodu.Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, prawdopodobnie jest dla ciebie jasne, że nie trzeba naukowca rakietowego, aby wyhodować produkty organiczne. Jeśli po prostu zastosujesz się do kilku łatwych do wdrożenia wskazówek, możesz być na dobrej drodze do sukcesu w ogrodnictwie. Zapamiętaj te wskazówki i wykorzystaj je, aby uprawiać ogród, o którym marzyłeś.