Jedną z godnych zainteresowania propozycji rekreacyjnych jakie proponuje województwo świętokrzyskie stanowi ośrodek wypoczynkowy w Sielpi.

Znajdujące się na Wzgórzu Koneckim w sąsiedztwie Zalewu Czarnej Koneckiej i lasu z sosnowym nasadzeniem letniskowe gwarantują niezwykle piękne walory przyrodnicze. Roztaczające się wokół ośrodka zapachy olejków sosnowych tworzą charakterystyczny mikroklimat, który sprzyja dobremu funkcjonowaniu układu oddechowego.
Turyści zwiedzający Sielpię, którzy preferują aktywną formę urlopu mogą bez problemu zorganizować sobie moc wycieczek do najbardziej ciekawych rejonów województwa świętokrzyskiego. Wczasy nad Zalewem Czarnej Koneckiej w Sielpi

Do interesujących miejsc, które obowiązkowo warto zobaczyć należy między innymi, Park Jurajski w Bałtowie, szczyt Łysicy a także Jaskinia Raj nieopodal Chęcin.

Na gości odpoczywających w Sielpi czekają również odpowiednio oznaczone trasy rowerowe, które prowadzą po tajemniczych zakątkach leśnych Wzgórza Koneckiego.
Urlop w ośrodku zlokalizowanym w Sielpi to doskonała propozycja polecana zarówno dla rodzin z małymi dziećmi jak i seniorów. Oprócz możliwości wypoczynku na dobrze zadbanej plaży i kąpieli w zalewie mogą liczyć na dużo innego rodzaju atrakcji, które umilają im pobyt nie jedynie podczas upalnych, ale nawet deszczowych dni.
Bardzo dobrą propozycję dla gości doceniających komfortowy wypoczynek z dala od gwaru miejskiego bez wątpienia stanowić mogą domki letniskowe zlokalizowane tuż przy zbiorniku wodnym. Dzięki dobremu wyposażeniu gwarantują wymagane warunki bytowe, co w dużej mierze wpływa na jakość wypoczynku. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie turystów w okresie letnich wakacji, już warto zarezerwować sobie na wyłączność jeden z domków i mieć gwarancję super bazy lokalowej podczas najbliższego urlopu.