Dzbanek z filtrem do wody jest najpopularniejszym rodzajem urządzenia do filtrowania wody i znajdziemy go w domach większości osób.

Jest dobry powód, aby zainwestować w wysokiej jakości dzbanek i filtry, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę ich liczne zalety i łatwość, z jaką mogą usunąć nieprzyjemny smak i zapach wody z kranu. Główną zaletą dla wielu osób jest niski koszt zakupu dzbanka do wody i filtrów, które znajdziemy w wielu sklepach. Obecnie wielu producentów oferuje różnorodne dzbanki i filtry, jak Brita, Dafi, Pur, które kupimy również w zestawach.

Jak dobrać filtr do posiadanego dzbanka

W zależności od marki dzbanka, który kupisz, będziesz musiał wydać od 50 do 150 złotych i więcej na przyzwoity model, który przetrwa wiele lat użytkowania. Oczywiście znajdziesz również w sprzedaży tańsze dzbanki, za kilka złotych. Ponadto możesz również skorzystać z wielu powszechnie stosowanych ofert wiązanych w sklepach, w których do dzbanka dołączone są 2–3 filtry, co powinno zapewnić do 9 miesięcy filtracji wody.

Użycie dzbanka z filtrem do wody to świetny sposób na uzdatnianie wody dostarczanej przez wodociągi miejskie. Pozwoli to usunąć znaczną ilość obecnych zanieczyszczeń i sprawi, że picie wody z kranu będzie znacznie przyjemniejsze i zdrowsze. Filtry usuwają takie zanieczyszczenia, jak chlor, miedź, siarkowodór i cynk, które choć nie są szkodliwe w małych ilościach, mogą mieć negatywne skutki przy dużym spożyciu. Usunięcie tych zanieczyszczeń i metali ciężkich może poprawić funkcjonowanie układu trawiennego, co skutkuje lepszym zdrowiem i ogólnie lepszym samopoczuciem.

W wielu sklepach znajdziesz niedrogie filtry wody do dzbanka Brita Fjord 2.6 l. Producenci zalecają korzystanie z konkretnych filtrów do oferowanych dzbanków. Dzbanek z filtrem jest niezwykle łatwy w użyciu, wymaga jedynie napełniania wodą z kranu i wymiany filtra co kilka miesięcy. Już z tego powodu tak wiele gospodarstw domowych wybiera dzbanki do filtrowania wody zamiast stale kupować wodę butelkowaną.