W przypadku płytek, które chcemy wybrać do naszej łazienki lub też kuchni, powinniśmy zwrócić uwagę na różne parametry, które określają ich jakość oraz różnego rodzaju właściwości.

Warto pamiętać, że płytka nierówna jest płytce, mogą być to wyroby z różnych materiałów, które nie tylko posiadają różne kolory czy wielkości, ale także inną odporność, grubość. Z pewnością najczęściej wybierane są płytki ceramiczne, które będziemy układali na ścianie, oraz płytki gresowe także szkliwione, które wybierzemy na podłogę.

Najlepsze płytki na podłogę do łazienki

Jaki materiał na płytki jest najlepszy?

Zwracamy uwagę na jakość płytek, płytki mogą być oznaczone symbolem PEI, oznacza to klasy ścieralności w skali od I do V, dzięki czemu będziemy mogli ocenić, czy dana płytka nadaje się na podłogę. W przypadku wybrania płytki o gorszych parametrach moglibyśmy zauważyć, iż z czasem nasza podłoga się wyciera. Dodatkowo płytki posiadają także określoną twardość, dobrym pomysłem w przypadku podłogi jestem gres szkliwiony, będzie on odporny na ścieranie, dodatkowo szkliwo zapobiega także wnikaniu wody. Gres jest wykonany z materiału zawierającego skaleń, kwarc, kaolin, dzięki temu zyskuje on bardzo dobre właściwości. Dodatkowo wypalany jest w wysokiej temperaturze 1300 stopni Celsjusza.

Warto oczywiście zwracać uwagę na gatunek płytki, oczywiście będziemy poszukiwali płytek w gatunku pierwszym, chodzi tu o ich wymiary, w przypadku gatunku pierwszego płytki znajdujące się w pudełko będą zbliżone do siebie wielkością, będą posiadały także ten sam odcień. Warto pamiętać, iż w przypadku wypalania płytka może zmieniać kolor, nie zawsze otrzymamy płytki o idealnie tym samym odcieniu. Dodatkowo możemy zakupić także płytki rektyfikowane, w tym przypadku są to płytki z precyzyjnie docinanymi brzegami, które można układać blisko siebie wykorzystując wąską fugę.

Jednym z bardziej znanych producentów płytek jest firma Paradyż, która oferuje płytki z serii Tamoe, które charakteryzują się wysoką jakością, są to płytki wypukłe. Możemy wybierać spośród różnych kolorów płytek kremowych, czarnych, niebieskich oraz zielonych. Dzięki temu każdy będzie mógł znaleźć odpowiednią płytkę dla siebie. Płytki Tamoe możemy kupić na stronie http://plytkionline.7bez.pl, znajdziemy tu bogatą ofertę płytek w różnych rozmiarach.