Koty są bardzo inteligentne, ale czasami ich ciekawość bierze górę.

Są także niesamowicie aktywne, uwielbiają się wspinać i skakać, ich instynkt każe im polować na wszystko, co się rusza, co jest jednym z wielu powodów, dla których warto zabezpieczyć balkon siatką. Wbrew powszechnej opinii koty nie zawsze lądują na czterech łapach i nie są odporne na urazy, szczególnie gdy spadają z dużych wysokości.

Siatka na balkonie zapobiegnie spadnięciu kota

Zamontuj siatkę jako zabezpieczenie balkonu dla kota

Ucieczki przez balkon i upadki z wysokości zdarzają się kotom domowym częściej, niż wiele osób myśli, dlatego odpowiednia ochrona kota jest niezwykle ważna, jeśli pozwolisz mu dzielić z tobą balkon. Urazy kotów spowodowane upadkiem z wysokości nasilają się w cieplejszych miesiącach roku z powodu otwartych okien i drzwi balkonowych. Większość kotów uwielbia wygrzewać się na słońcu, obserwować okolicę i próbować złapać przelatujące ptaki i owady, dlatego mogą również stracić równowagę lub wychylić się za daleko przez barierki i spaść z balkonu, co może skończyć się tragicznie.

Warto zadbać o bezpieczeństwo naszego pupila i upewnić się, że zabezpieczyłeś balkon siatką dla kota, zanim go wypuścisz. Koty lubią zarówno przebywanie na świeżym powietrzu, jak i wysokość, a jeśli chcemy go wypuszczać na balkon, musimy robić to bezpiecznie. Z pewnością każdy właściciel kocha swojego kota i chce dla niego jak najlepiej, dlatego warto zapobiegać ucieczkom i upadkom kotów zabezpieczając swój balkon. Nie warto podejmować ryzyka i narażać swojego ulubieńca na kalectwo czy nawet śmierć.

Wszystkie koty mają wyjątkowe zdolności do ucieczki z prawie każdego zamkniętego obszaru, więc musisz założyć zabezpieczenie balkonu dla kota, zanim dopuścisz do ucieczki czy spadnięcia. Oznacza to bezpieczne zamontowanie specjalnego ekranu lub siatki, dzięki temu kot będzie bezpieczny, kiedy cieszy się świeżym powietrzem. Stworzenie bezpiecznego balkonu zajmuje trochę czasu i wysiłku, ale jest tego warte. Twój kot pokocha świeże powietrze i słońce, a ty będziesz spokojny wiedząc, że nic mu się nie stanie.