Jagody acai, z wyglądu skromne, przypominające borówkę amerykańską bywają idealnym składnikiem przyspieszającym odchudzanie.

Przyspieszają metabolizm, dodają mocy. Dzięki unormowaniu trawienia bardziej tracimy zbędne kilogramy, bez użycia większej siły. Oprócz tego w swoim składzie posiadają mnóstwo składników mineralnych, witamin, które w prosty sposób można dzięki nim uzupełnić, ale i dzięki przeciwutleniaczom osłonić swój ustrój przed infekcjami także na groxne schorzenia, również nowotwory.
Z pewnością do naszego kraju nie przesyłane są jagody w naturalnej postaci. Pierwotnie rosną jedynie na żyznych glebach Ameryki Południowej. Zatem można je kupić w formie soku, suszonych owoców, proszku, a prawie zawsze w postaci tabletek.

Czy jagody odchudzają?

Dawkowanie

Owoce acai zaleca się spozywać od jednej do dwóch pigułek lub dwóch łyżeczek proszku acai. Jest to uzależnione od indywidualnych zamiarów i priorytetów.
Czy acai mają wady?
Potwierdzone zostały negatywne czynniki wyłącznie u osób uczulonych na acai berry a także, w przypadku przedawkowania kłopoty jelitowo – żołądkowe u reszty uzytkowników. Właściwe przyjmowanie owoców ma jedynie zalety. Odnosza się one nie tylko profilaktyki zdrowotnej, podpory leczenia mnóstwa dolegliwości, ale również wpływ na wygląd i stan skóry, włosów i paznokci a także łatwiejszą utratę wagi. Rzecz jasna tylko owoce nie uczynią cudów – wymagane jest wprowadzenie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia, również posiłków. Dzięki owocom acai łatwiej będzie zapanować nad podjadaniem, co będzie miało znaczenie na efekt finalny suplementacji i ćwiczeń.