Niezależnie od tego, czy twoje włosy są długie czy krótkie, kręcone czy proste, musisz wiedzieć, jak odpowiednio o nie dbać, aby wyglądały jak najlepiej.

Aby zadbać o swoje włosy, naprawdę potrzebujesz informacji bardziej niż drogich produktów. Czytaj dalej, aby poznać podstawy pielęgnacji włosów.Jeśli Twoja odżywka nie utrzymuje włosów tak miękkich, jak powinna, rozważ również użycie odżywki bez spłukiwania. Dobra odżywka bez spłukiwania może być nakładana bezpośrednio pod prysznicem i zapewni włosom pożądane nawilżenie. Możesz również wypróbować zabieg głęboko kondycjonujący.Śmiało i zapomnij o starym powiedzeniu o szczotkowaniu włosów 100 pociągnięć dziennie. Przesadne szczotkowanie może w rzeczywistości prowadzić do wypadania włosów, łamania się pasm i zwiększonej produkcji sebum. Normalne czesanie włosów raz lub dwa razy dziennie wystarczy, aby były zdrowe i wolne od kołtunów i nagromadzeń.Nie stylizuj włosów codziennie podgrzewanymi urządzeniami. Nadużywanie lokówki, prostownicy, suszarki, lokówki lub innych produktów może spowodować przypalenie, puszenie się włosów. Pozwól włosom jak najczęściej wysychać na powietrzu i daj włosom przerwę od rozgrzanych narzędzi do stylizacji. Jeśli musisz użyć tych narzędzi, przed użyciem nałóż na włosy spray lub balsam chroniący przed ciepłem.Sprawdź etykiety na swoich produktach do pielęgnacji włosów. Upewnij się, że produkty są odpowiednie dla Twojego rodzaju włosów. Prawie wszystkie produkty do pielęgnacji włosów są oznakowane specjalnie dla włosów suchych, średnich lub przetłuszczających się. Użycie niewłaściwego produktu może wysuszyć włosy lub sprawić, że będą tłuste. Etykiety są tam nie bez powodu.Miękka, gładka poszewka na poduszkę pomoże Ci zachować fryzurę i włosy. Co możesz zrobić, aby zadbać o swoje włosy?

Spanie na poduszce pokrytej teksturowaną tkaniną lub bawełnianej poszewce o niskiej liczbie nici może w rzeczywistości wyrywać włosy i powodować ich wypadanie.

Użyj gładkiej poszewki na poduszkę, gdziekolwiek położysz głowę i pomóż utrzymać włosy na swoim miejscu.Jeśli możesz, staraj się nie suszyć włosów zbyt często i nie farbuj zbyt często. Oba te czynniki mogą powodować wysychanie włosów, uszkadzając je w tym procesie. Jeśli te produkty już wysuszyły twoje włosy, możesz użyć oleju kokosowego dwa razy w tygodniu, aby nawilżyć.Zmniejsz ilość ciepła używanego na włosach. Suszarki do włosów, lokówki i prostownice mogą poważnie uszkodzić włosy. Twoje włosy i skóra nie różnią się tak bardzo, a produkt, który uszkodziłby twoją skórę, prawdopodobnie uszkodzi również twoje włosy. Używaj tych produktów rzadziej lub na niższych ustawieniach, jeśli to możliwe.Aby właściwie zadbać o swoje włosy, ważne jest, aby zdrowo się odżywiać. Upewnij się, że Twoja dieta zawiera dużo zielonych warzyw, owoców, marchwi i nabiału. Te produkty zawierają składniki odżywcze, które tworzą zdrowsze komórki. Komórki te sprawiają, że włosy stają się zdrowsze i gładkie.Używaj przyborów do stylizacji na gorąco, takich jak lokówki lub prostownice, na najniższym efektywnym ustawieniu temperatury. Rozgrzany metal może spowodować poważne uszkodzenie włosów, zwłaszcza jeśli masz kręcone lub suche włosy. Użyj odżywek, aby zablokować wilgoć i wzmocnić włosy przed użyciem tego rodzaju narzędzi do stylizacji.Osoby, których włosy są naturalnie puszące się lub szorstkie, muszą częściej niż inne stosować dobrą maseczkę nawilżającą. Generalnie takie produkty należy nakładać co dwa do czterech tygodni. Osoby, które mają puszące się włosy, które są podatne na przesuszenie, będą chciały co tydzień nakładać maskę, aby włosy były gładkie i nawilżone.Zasady pielęgnacji włosów pomogą Ci zadbać o włosy niezależnie od tego, jakie masz włosy. Teraz, gdy przeczytałeś ten artykuł, powinieneś zrozumieć, co musisz zrobić, aby Twoje włosy wyglądały jak najlepiej. Powodzenia i ciesz się nowymi, zdrowszymi włosami.