Każdego roku tysiące maturzystów zastanawia się, jakie studia warto rozpocząć. Przed podobnym dylematem stoją również ci, którzy zdecydowali się poszerzyć dotychczas zdobyte kwalifikacje zawodowe. Podjęcie ostatecznej może spędzać sen z powiek. Które kierunki studiów są przyszłościowe i gwarantują duże szanse na rynku pracy? Sprawdzamy na przykładzie oferty AFiB w Pułtusku.

Trendy na rynku czy zainteresowania? Czym warto się kierować, wybierając kierunek studiów?

Pomimo tego, że w niektórych zawodach konieczne jest zdobycie dyplomu, musisz mieć świadomość, że Twoją najważniejszą kwalifikacją na rynku pracy (jako kandydata) rzadko będzie wykształcenie. Chociaż ukończenie prestiżowej uczelni lub trudnego kierunku może być potraktowane jako atut, rekruterzy zwrócą uwagę przede wszystkim na specjalistyczne umiejętności, wiedzę praktyczną i doświadczenie zawodowe. Dla przyszłego pracodawcy coraz częściej liczą się także trudne do wyuczenia kompetencje miękkie. Czym się zatem kierować, wybierając kierunek studiów – trendami na rynku czy zainteresowaniami? Jeśli skorzystasz z oferty AFiB w Pułtusku, z łatwością przekujesz pasję w dochodowy biznes.

Fundament rozwoju zawodowego. Jakie kierunki studiów zwiększają możliwości zawodowe?

Wybierając kierunek studiów z oferty AFiB w Pułtusku możesz mieć pewność, że budujesz solidny fundament pod przyszłą karierę zawodową.

Kierunki studiów dla umysłów ścisłych. W jakich dziedzinach warto rozwijać umiejętności?

W ubiegłych latach wśród najpopularniejszych nie bez powodu znalazły się Administracja, Zarządzanie i Finanse i Rachunkowość. Co ciekawe, decydując się ukończyć wybrany kierunek studiów w trybie online w AFiB Vistula w Pułtusku, zadbasz o jeszcze lepsze przygotowanie do wykonywanego zawodu. Akademia proponuje niestandardowe rozwiązania, np. studia na kierunku Finanse i Rachunkowość z akredytacją ACCA.

Kierunki studiów dla humanistów – za jakimi trendami warto podążać?

Biorąc pod uwagę trendy w edukacji, łatwo zauważyć, że również humaniści mają w czym wybierać. Dużą popularnością (nie bez powodu) cieszą się pedagogika i psychologia. Co ciekawe, absolwenci tych kierunków studiów, również dostępnych w ofercie AFiB w Pułtusku, mogą zdecydować się na własny biznes i odnieść sukces. Wydział humanistyczny Pułtusk oferuje wiele ciekawych kierunków!

Warto pamiętać, że ukończenie I lub II stopnia studiów nie musi oznaczać końca edukacji – popularne i przyszłościowe kierunki możesz uzupełnić, decydując się na studia podyplomowe.