Niektóre sytuacje, w których szczeliwo do lakieru samochodowego lub powłoka ceramiczna jest najlepszym rozwiązaniem do ochrony wykończenia lakieru, obejmują częste parkowanie na zewnątrz.

To rozwiązanie ma doskonałe właściwości hydrofobowe, ponieważ powłoka ceramiczna jest odporna na gromadzenie się brudu i wody, co ułatwia mycie i suszenie pojazdu.

W jaki sposób można chronić lakier swojego samochodu

Usługa auto detailingu zapewni odpowiedni wygląd pojazdu

Jeśli niedawno kupiłeś nowszy pojazd i chcesz się cieszyć jak najdłużej jego pięknym wyglądem, szczeliwo samochodowe jest właściwym rozwiązaniem. Jeśli nie chcesz inwestować w powłokę ceramiczną czy folię ochronną, odpowiednim wyborem jest uszczelniacz, który chroni farbę przed ekspozycją na niekorzystne czynniki zewnętrzne. W przypadku, gdy lakier samochodowy jest w doskonałym stanie i nie musisz wykonywać całkowitej korekty lakieru, świetnym rozwiązaniem jest nałożenie środka do ochrony lakieru. Możesz taką usługę zamówić w firmie zajmującej się auto detailingiem.

Kiedy dochodzi do decyzji, czy uszczelniacz jest lepszy od wosku samochodowego, tak naprawdę chodzi o wybór takiego rozwiązania, które jest dla ciebie bardziej istotne. Uszczelniacz lakieru samochodowego wytrzyma dłużej i zabezpieczy auto na dłużej niż nawet najlepszy wosk. Niektórzy właściciele pojazdów wolą powłoki ceramiczne, które trzeba nakładać mniej więcej raz lub dwa razy w roku, natomiast woskowanie trzeba powtarzać co około trzy miesiące, aby twój samochód był chroniony i dobrze wyglądał.

Jeśli twój samochód jest używany tylko okazjonalnie, może nie być konieczne tak częste woskowanie. Powłok ceramicznych nie trzeba nakładać tak często, ale może być konieczne ponowne jej nałożenie dopiero po 2 latach lub później. Pamiętaj, że gdy lakier zacznie blaknąć i staje się coraz bardziej matowy, nie ma innej możliwości jak kosztowna wymiana powierzchni lakierniczej. Zapobieganie i ochrona to zawsze najlepsze rozwiązania, a pomoże nam w tym auto detailing Wrocław to miasto, w którym znajdziemy wiele firm świadczących tego typu usługi.